Connect with us

Hi, what are you looking for?

Pateikti

KŪDROS KARŽYGIAI – Respublika.lt – Naujienų ir žinių portalas


 

Tikslai visų nepatenkintų nevykėle, užsižaidusia valdžia – panašūs, atrodytų telkimės ir darbuokimės. Aktyvūs organizatoriai jau ir veikia, ne tik šneka. Bet kam trukdyti, kenkti, nukreipiant strėles į priemones, į pačius organizuotojus – ad hominem…. Juokas galingas ginklas – prieš Orlausko humorą atsakoma tiktai jo niekinimu. Būkit „karžygiai» garbingi ir naudingi, prisidėkit, ateikit į Vingio parką, bent pabudėti, kad galimai būsimus provokatorius sugriebtume.

Labai įdomus „Karžygio» sakinys: „Paaiškiname pasekmes, kurios dar tik BUS». Ne galimas pasekmes, bet jau „karžygiams» žinomas pasekmes. Gal jau suderino represijų veiksmus su valdžia? Nesinorėtų tikėti. Gal tiesiog greitai ne taip pasakė, sumalė, o gal kaip tik leptelėjo, ką nenorėjo išduot?..

Ypač baisus gąsdinimas sukuriant tiesiog siaubingą dramą apie maršo dalyvių grįžimą namo: prisišokus, prisidainavus, keliuose po tamsią Lietuvą lauks masinės avarijos, susidūrimai su fūromis sužeidimai, žūtys. O dar ženkliai pagausės po sambūrio virusų, – ir valdžia tiesiog pasinaudos įvesdama komendanto režimą. Tiesiog juoda depresinė ateitis

Iš kur jie tai viską numatė, gal suderino su vyriausybe? Vėlgi nesinorėtų tikėti. Protingai, nekenkiant veikiantiems, užtektų trumpai paminėti, kad galimos provokacijos, kad svarbu nuo jų apsisaugot. Bet 1,2 val. gąsdinti- tai jau akivaizdus valdžios palaikymas. Dabartinė valdžia, paklausius šios „Karžygio» laidos, tikrai ploja ir atsistojus ir atsisėdus, tiesiog nektaras jiems. „Karžygiai» – trojiniai valdžios varlinukai? Nepatikėčiau.

„Karžygiai» baiminasi maršo pasekmių. Oi jūs „karžygiai», jūs nemanykit, ne tokie žmonės kvaili, kad greit pasiduos provokacijoms, ir juos reikia mokyti, moralizuoti. Daugelis pripažįsta – mokytojo Gintariaus Petkaus renginys su „skaudžiais» akmenukais – nuostabu. O „karžygiai» akmenukus siūlo ženklint „meile», bet masinio šeimos, Konstitucijos gynimo maršo rengėjams, dalyviams meile netrykšta. Vien akligatvis ir tamsuma, ir mėnulis blogas ir šešetai šešetinasi….

„Karžygiai» mano atlikę svarbią pareigą, jeigu, galbūt, kas nutiktų: štai perspėjom, bet nepaklausėt. Kažkur girdėta, panašiai iš valdžios, jų tarnų gąsdintojų: „Jeigu nesiskiepysit, ir patys susirgsite, kitus užkrėsit, būsite atsakingi ir kalti, o mes juk įspėjome….», Vėlgi bailus drebėjimas dėl Šiaulių mero, atsisakiusio prievartauti vaikus testuotis, arba vėlgi suniekino piliečius, surinkusius pusketvirto šimto parašų dėl Raskevičiaus neveiklos. Atseit, seimas nusispjovė. Bet gausus parašų surinkimas nebuvo veltui. Tai minusas valdžiai – sužinojome jos niekinantį požiūrį į žmonių valią.

„Respublikos» vyr. redaktorius V. Tomkus išdavė, kad parodydami visuomenei maršo organizatorių pasitarimą, paskleidė vaizdą tyčia, kad pamatytų, kurie yra kurie, kas yra kas. Juk galėjo ir neskelbti. „Išdūrė» ir „karžygius», kurie paregėję tą vaizdą, įžvelgė organizuotojų pasimetimą, sumaištį. O V. Tomkus kikena…..

Ak jūs „karžygiai», ne karžygiai, o šlapios, slidžios varlės. Gandonešiai, ne kitaip…Kartu su valdžia skleidžiate baimės virusą ir tiek, tik vieni – kovidinės baimės, o varlinukai – žmonių masinio renginio galimų baimingų pasekmių virusą. Pritrūkus gąsdinimui, kurkulų pūtimui argumentų, iškvailinat visus: „…kvailių organizuojama nesąmonė…»

Kažkuo primena Lietuvos Atgimimo laikais Brazausko mekenimus: žingsnis po žingsnio link suvereniteto, galbūt kažkada link nepriklausomybės. Pagal LKP CK pirmą sekretorių būtume žingsniavę ilgai ir beviltiškai… Panašiai ir „karžygiai» – tai jauni išsilavinę vaikinukai, Atgimimo laikais dar buvę galbūt vaikai, o gal ir negimę. O jų raginimas nesivesti vaikų į taikų renginį Vingio parke?… Smalsu, ar jų tėvai eidami mitinguoti Sąjūdžio laikais, tų būsimų „karžygių, karžygiukų» nesivesdavo, kad pamatytų, patirtų istorijos virsmą, pajaustų Atgimimo dvasią? Palikdavo saugiai tupėti namuose? Pamenu, per Sausio 13-ąją brolis su mažais vaikais nuėjo prie bokšto, kad vaikai suvoktų, kas tie okupantai….O čia taikus renginys. Sausio 13-ą nebūtume apgynę seimo, jei būtume va taip iš už kampo stebėję ir laukę kuo pasibaigs. Kaip ir tas pats Brazauskas su savo sugėrovais antrą dieną vakare atsibastęs prie seimo, galbūt paklausyti, ką kalba prie laužų „liaudis», kur link krypsta įvykiai. Išsilaisvinus, sulindo komunistai valdžion, kad prisigrobtų turto, nes „jie nusipelnę, ir okupacijos metais dirbo Lietuvai». Dabar ne svetimieji, sava valdžia žlugdo vaikų mokslą, juos uždarydama ir bukindama namuose, smukdo smulkiuosius verslininkus ir visą valstybę, prievartauja žmones skiepytis neaiškios sudėties neišbandytu skysčiu, kvėpuoti tą patį iškvėptą orą kaukėse, niekina Konstituciją.

Vienos valandos 20 min. gąsdinimo – tai jau drebakinkiškas rekordas. Jaučiu su tokiais „karžygiais» nei žvalgybon nei prieš kenkėjišką valdžią nepakovosi. Atgimimo metais būtume pagal juos ilgai trypčioję. Tiesiog kvaksi kūdroj, ir galbūt ilgai dar varlinukai kurksės, tačiau kūdroj vanduo netekantis. Reiktų jiems kažkaip pralaidas iškasti, kad pajudėtų, pasikeistų stovintis vanduo. Tad linkiu dar nesubrendusiems varlinukams augti ir sėkmės.

Nepaisant tokios nevykusios jų gąsdinimo laidos, stengsiuos klausyti kartais įdomių svarbių „karžygių» laidų, juk negalima visiškai atmesti, dėl skirtingų veiklos priemonių, panašių tikslų.

 

Vito Tomkaus trigrašis: Minėtoje «Karžygių» laidoje pastebėjau, kad santūrusis pranašas Ainius Petkus pasidavęs isterijai. Gailiai kvaksėjo ir «varlinas», kai teisinosi fanams dėl trinamų nepalankių komentarų. Akivaizdžiai matėsi, kad visažiniai vyrai buvo ne juokais pasimetę. Priminė, Sąjūdžio laikų reakcingus komunistus, kurių pavardes linksniuodavo per pirmuosius mitingus, griaudžiant minios chorui: «Gėda!!!» Mano manymu, jei ką tas baisusis mėnulis ir paveikė, tai tik pačius «karžygius», kurie pranašavo būsimojo Didžiojo maršo dalyviams avarijas, žūtis, provokacijas, pandemiją ir komendanto valandą. Tarytum nežinodami, kad mūsų cinikai valdžioje ir be jokio maršo gali suorganizuoti provokaciją, bet kada patrigubinti DOVID-19 aukų skaičių ir vėl ilgam visus į atskirus ūkius suvaryti. O juokingiausias «karžygių» apsidraudimas: jei to nebus, reiks dėkot jiems, kad piktus valdžios kėslus atskleidė. Pabūsiu pranašu ir aš: jei neatsikvošės, varlės gaus galą. O jei negaus – tik dėl to, kad juos įspėjau!

 

Karžygys gyvai

Source link

Click to comment

Leave a Reply

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

You May Also Like

Pateikti

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei...

Pateikti

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei...

Pateikti

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei...

Pateikti

Šeštadienį Prezidentūros kieme atidaryta Dianos Nausėdienės globojama paroda „AccessAbility“, skirta atkreipti dėmesį į aplinkos prieinamumą, kuris būtinas norint užtikrinti žmonių su negalia orumą. ×...